Produkcja z recyklatowego plastikuProdukcja z recyklatowego plastiku
Zamówienia złożone przed 14.00 wysyłamy tego samego dniaZamówienia złożone przed 14.00 wysyłamy tego samego dnia
W magazynieW magazynie
Złóż zamówienie: zamowienia@lauridsen.plZłóż zamówienie: zamowienia@lauridsen.pl

Zrównoważony rozwój w Lauridsen

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność są fundamentalnymi wartościami naszej firmy i integralną częścią naszego DNA. Uważamy, że działanie w sposób zrównoważony jest kluczowe zarówno dla naszych produktów, jak i dla naszych pracowników. W obszarze zrównoważonego rozwoju działamy na trzy różne sposoby:

  • Pasja do odpowiedniego gospodarowania ściekami: Zaangażowaliśmy się w dostarczanie rozwiązań i doradztwa, które zapewniają najbardziej przyjazne dla środowiska metody gospodarowania ściekami. Jesteśmy pełni pasji i zaangażowania, aby nasze metody i technologie przyczyniały się do ochrony środowiska.
  • Świadomość ekologiczna: Odpowiedzialnie realizujemy cele Unii Europejskiej dotyczące recyklingu tworzyw sztucznych. W części naszej produkcji korzystamy wyłącznie z plastiku pochodzącego z recyklingu. Koncentrując się na recyklingu, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów i wspierania celów społecznych. Ponadto uczestniczymy w projektach współfinansowanych przez UE, których celem jest badanie metod recyklingu zużytych sieci rybackich i plastiku rolniczego w branży ścieków.

  • Odpowiedzialność: Nasi pracownicy mają dla nas ogromne znaczenie, dlatego przykładamy dużą wagę do stworzenia środowiska sprzyjającego integracji i bezpieczeństwu. Chcemy, aby nasi pracownicy byli doceniani, rozwijani i odnosili sukcesy, aby mogli świadczyć najlepszą obsługę dla naszych klientów. Wierzymy, że gdy nasi pracownicy są dobrze traktowani, oni sami traktują naszych klientów z tą samą troską i zaangażowaniem.

Poniżej możesz przeczytać więcej o różnych obszarach, na których pracujemy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Przetwarzanie tworzyw sztucznych w sektorze wodnym w Danii

Lauridsen bierze udział w projekcie współfinansowanym przez UE, który koncentruje się na redukcji emisji CO2 i promocji zrównoważonego rozwoju. Celem projektu jest redukcja emisji dwutlenku węgla poprzez recykling zużytych sieci rybackich oraz plastiku rolniczego i przekształcenie ich w produkty stosowane w branży ścieków.

Chociaż już teraz produkujemy znaczną część naszych wyrobów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, chcemy rozwiązać problem związany z wykorzystaniem zużytych sieci rybackich, które stanowią zagrożenie dla naszego środowiska morskiego i ekosystemów. Te sieci często trafiają na wysypiska śmieci w morzu i nadal szkodzą i zakłócają życie morskie przez dziesięciolecia. Poprzez recykling tych sieci i przekształcanie ich w wartościowe produkty, możemy nie tylko zmniejszyć ilość odpadów plastikowych w naszych morzach, ale także przyczynić się do zmniejszenia naszego śladu węglowego.

Projekt, w którym obecnie uczestniczymy, ma na celu badanie i identyfikację możliwości rynkowych dla stosowania recyklingowanego plastiku zamiast "pierwotnego plastiku". Aby móc efektywnie przetwarzać zużyte sieci rybackie i plastik rolniczy, konieczne jest stworzenie popytu na te materiały. Jeśli nie ma ekonomicznego zachęcenia do ich recyklingu, istnieje niestety duże prawdopodobieństwo, że trafią na wysypisko lub zostaną składowane. Dlatego tak ważne jest tworzenie bodźców do recyklingu poprzez wytworzenie popytu na te materiały na rynku.

Analiza cyklu życia (LCA)

Chcemy prowadzić naszą działalność w taki sposób, aby nie tylko przynosiła korzyści naszej firmie, ale również miała pozytywny wpływ na społeczeństwo jako całość. Dążymy do pozostawienia przyszłym pokoleniom świata, w którym mogą korzystać ze zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Dlatego bardzo ważne jest, aby nasze produkty i działalność były jak najbardziej zrównoważone.

Nasza praca nad analizą cyklu życia produkcji naszych pierścieni, stożków i pokryw z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu ma znaczący wpływ społeczny. Przeprowadzając kompleksową analizę całego cyklu życia produktu, możemy zidentyfikować potencjalne wpływy na środowisko i wprowadzać zrównoważone rozwiązania w naszych procesach. To przyczynia się nie tylko do zmniejszenia naszego własnego śladu węglowego, ale także ma pozytywny wpływ na społeczeństwo poprzez promowanie gospodarki w obiegu zamkniętym i redukcję ilości odpadów.

Porównując nasze tworzywo sztuczne pochodzące z recyklinu z betonem w analizie cyklu życia, pokazujemy nasze zaangażowanie w wybór najbardziej zrównoważonych materiałów i procesów. To przyczynia się do promowania odpowiedzialnego zarządzania zasobami i tworzy zachętę dla innych firm i branż do podejmowania zrównoważonych decyzji.

Wszystkie nasze analizy cyklu życia można znaleźć pod poniższym linkiem. Jesteśmy dumni, że możemy podzielić się tymi wynikami z naszymi interesariuszami i partnerami, ponieważ wierzymy, że przejrzystość i odpowiedzialność są kluczowe dla tworzenia zrównoważonej przyszłości.

Prawidłowe gospodarowanie ściekami

W Lauridsen codziennie pracujemy nad tym, aby gospodarowanie ściekami odbywało się w sposób właściwy. Wiemy bowiem, że sieć kanalizacyjna i całe zarządzanie ściekami są jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie ludzi.

Prawda jest taka, że wynalezienie i stworzenie sieci kanalizacyjnej, jaką znamy dziś, zapewniającej czystą wodę pitną i właściwe usuwanie ścieków, jest jednym z najważniejszych postępów dla zdrowia świata - być może w historii. Kiedy w 2007 roku czasopismo naukowe British Journal of Medicine zapytało swoich czytelników, jaki był najważniejszy postęp medycyny po roku 1840, odpowiedzieli właśnie: rewolucja sanitarna. Dlatego też wybraliśmy hasło: "Czysta kanalizacja - czyste środowisko". Nadal intensywnie pracujemy nad tym każdego dnia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak realizujemy cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Lauridsen (DK) współpracuje z Elretur oraz Emballageretur w celu odpowiedniego postępowania z odpadami elektronicznymi i bateriami

Lauridsen jest aktywnym uczestnikiem i dumnym członkiem zarówno Elretur, jak i Emballageretur. Te organizacje odgrywają kluczową rolę w promowaniu odpowiedzialnego postępowania z odpadami i przyczyniają się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Elretur jest zaangażowany w przyjmowanie odpowiedzialności za odpady od chwili ich dostarczenia na stacje recyklingu lub podobne miejsca i zapewnia odpowiednie i przyjazne dla środowiska ich przetwarzanie. Udostępnia sprzęt na stacjach recyklingu odpowiednim przedsiębiorstwom, ułatwiając ludziom oddawanie zużytych produktów. Wspólnie z partnerami i operatorami zapewniają skuteczne zbieranie tych produktów. Dodatkowo, zawierają umowy z wykwalifikowanymi serwisami, które przygotowują produkty do ponownego użycia. Przez cały proces Elretur priorytetem jest śledzenie danych i obowiązkowe rejestracje, które zapewniają spełnienie wymagań środowiskowych i przyczyniają się do wiedzy organów administracji i podejmowania decyzji politycznych w tym obszarze.

Emballageretur, założony przez Elretur, skupia się na odpowiedzialnym postępowaniu z odpadami opakowaniowymi. Przyjmują odpady dostarczane na stacje recyklingu i pracują nad ponownym wykorzystaniem i recyklingiem opakowań w nowych produktach lub zapewnieniem ich odpowiedniego usunięcia. Emballageretur jest szczególnie zaangażowany w obsługę odpowiedzialności producenta za opakowania i od 2025 roku, kiedy wejdą w życie nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności producenta, będą tam, aby pomóc producentom w spełnieniu ich obowiązków.

Certyfikowana zielona energia

Kupowana energia dostarczana do Lauridsen (DK) przez firmę energetyczną Natur-Energi A/S jest certyfikowana jako energia pochodząca ze źródeł odnawialnych w okresie od 01.04.2020 do 31.03.2025. Oznacza to, że elektryczność, którą wykorzystujemy w naszych działaniach, jest generowana z zrównoważonych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa, wodna lub biomasa.

Wybór korzystania z 100% energii odnawialnej ma duże znaczenie z wielu powodów. Po pierwsze, zmniejszamy naszą zależność od paliw kopalnych, które są zasobem nieodnawialnym i przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych i zmian klimatycznych. Przechodząc na odnawialne źródła energii, aktywnie przyczyniamy się do zmniejszenia naszego śladu węglowego i dążymy do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości.

Ponadto, nasz wybór zakupu certyfikowanej zielonej energii wysyła sygnał na rynek i branżę energetyczną, że istnieje popyt i poparcie dla energii odnawialnej. Może to przyczynić się do zwiększenia inwestycji w rozwój i wdrażanie nowych projektów energii odnawialnej, co jest kluczowe dla globalnej transformacji w kierunku bardziej ekologicznego sektora energetycznego.

Skontaktuj się z nami

Czy masz pytania dotyczące naszych produktów, rozwiązań lub usług? Czy potrzebujesz pomocy z obliczeniami lub wymiarowaniem? Zapraszamy do kontaktu. Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.